Elkezdtem agyalni este tízkor, hogy holnap mivel is lepjem meg a blog olvasóit. Fáradt voltam és nem is nagyon akartam belemélyedni főleg, hogy a piacon érzésem szerint egyre nagyobb a feszültség, egyre bizonytalanabbnak érzem az emelkedést. Ilyenkor nehezebben veszem rá magamat pozíció felvételre is. És ha én nem veszek, nem is adok tippet.Aggodalomra azért semmi ok, tipp is lesz!
Szóval fáradt és bizonytalan voltam. Most féltizenkettőkor már elkezdtem a bejegyzést, eddig a háttér előkészületeken dolgoztam. Az jutott eszembe, hogy bármerre járok, bárkivel beszélek a saját kereskedési politikáját dicsőíti. És ez ugye a legtöbbször cáfolhatatlan is, hiszen a múltból mindenki a nagy nyerőket, nagy bukókat emeli ki (utóbbiakat ritkábban). Ráadásul a múlt nem predesztinálja a jövőt. Mindenki a maga malmára akarja hajtani a vizet és "tőzsde THM" hiányában igen nehéz az összehasonlítás. Ehhez próbálok meg a következő pár gondolattal hozzájárulni.
Legyen öt befektetőnk:
Lúzer Lujza
Mákos Marci
Longos Lajos
Taktikás Tibi
Porlasztós Pali
Nézzük hogyan alakultak a portfóliók 2007 szeptemberétől napjainkig ha mindenki a Standard and Poor's 500-as amerikai index CFD-vel, vagy ehhez hasonló indexkövető részvényalappal kereskedett.
Lúzer Lujza – A Kosztolányi által olyannyira kedvelt bezsongós kisbefektető, aki meglátva, hogy szárnyalnak a piacok gondolkodás és némi ügynöki presszió hatására a család teljes vagyonát bepakolta indexkövető amerikai részvényalapba. Persze Mr. Presszió sikeres szerződéskötésén felbuzdulva örökre köddé vált, így Lujza nem likvidálta befektetését. Jelenleg imákat mormol, hogy az emelkedés töretlen legyen és a jelenlegi 23,8%-os bukója elviselhető szintre apadjon, hogy karácsonykor legalább ne újabb személyi „kőcsönbő” kelljen megvenni a „plazmát”.
Mákos Marci – Jókor, jó helyen. Marci nem azért nyerte magát porrá, mert nemzetközileg elismert technikája kifejlesztését a NASA is támogatta. Jól időzítette befektetéseit és hajlandó volt szembe menni a piaci hangulattal, ami ugyan Lúzer Lujza sorsára is juttathatta volna, de ő ima nélkül is a fentiek kegyelmét élvezi. Portfóliója jelenleg 39,8%-ban tartózkodik és ha van egy kis esze 1.050 pontra már betette a stop limitet, hogy védje a nyereségét.
Longos Lajos – Előző két versenyzőkhöz képest már magasan kvalifikált játékosunk megjárt néhány tőzsdeszemináriumot, elsajátította az egyik legnépszerűbb beszállási stratégiát, és portfólióját akkor kezdte el építeni, mikor az árfolyam új éves maximumára tört. Ugyan technikája már egészen kifinomult, stop limitet is használ, a short még kimaradt a tananyagból, ő csak az emelkedésben hisz. Portfóliója aktuálisan 10,93%-os pluszban jár, vesztesége soha nem haladta meg (!) a 12%-ot.
Taktikás Tibi – Már okleveles tőzsdésként Longos Lali művészetét tekinti kereskedési stratégiájának ókori változataként, azonban a nála már szerepelt a short (bessz) irány is a tanórákon, így nemcsak új maximum, hanem új minimum esetén is nyit pozíciót. Ugyan néhány esetben kénytelen volt veszteséget is elkönyvelni, mert „benézte” a fals kitörést/letörést, de portfóliója így is igen szépen hozott a konyhára. Jelenleg 37,49%-os plusznál jár és maximális vesztesége nem érte el a 12%-ot.
Porlasztós „precíz” Pali - A sorban utolsóként szerepel az „ex MLM-es” pénzügyi tanácsadónk, aki a tárgyalásain aduászként használt Cost Average effektust részesíti előnyben. Az effektus lényege, hogy nem egy összegben, hanem a tőkét több kis részre osztva, apránként építi részvényportfólióját, méghozzá mértani precizitással negyedévente, a piaci eseményektől tökéletesen függetlenül. Ugyan az elmúlt időszak alatt nem kereste magát halálra, portfóliója – a maximumon való kezdés ellenére (!) is – pluszban van. 10,16% nyereség boldog tulajdonosa. Ami még mellette szól, hogy polgári foglalkozása mellett egy percet sem kell a monitorok előtt ülni, csupán a bankja számára kellett egy állandó megbízást adni. Hosszútávra kifejezetten ajánlott minden laikus számára!
Hajnal egy óra, lefekszem egy kicsit aludni.
Hozzászólások